Vitaj, náhodný, či cielený pocestný. Sme radi, že si zavítal až sem. Tvoj záujem o obec Budinka nás teší. Zabudnutá obec, niekde Pánu Bohu za chrbtom, zobudená udalosťami z jesene 2017, mohla zarezonovať vo všetkých správach a denníkoch. Krvavým udalostiam sa mohli zaoberať správy celej Európy, nebyť faktu, že s Budinkou sa stretávaš len vďaka knihe.

Obec Budinka na Slovensku neexistuje. Aj tieto stránky nepatria žiadnej skutočnej obci. Všetky informácie na týchto stránkach sú fiktívne a súvisia s len literárnou existenciou obce Budinka z rovnomennej knihy. Cieľom Budinky je prebudiť myšlienky na reálny dopad sociálnych sietí na mladých ľudí, na spoločnosť, aj na jednotlivca. Má vyvolať záujem uvažovať nad možnosťou, že by sociálna sieť dokázala manipulovať ľuďmi len vďaka masovej hystérii.

Obec Budinka nikdy neexistovala, udalosti v nej sa tak nikdy nestali, rovnako, ako sa nestalo nič na tejto stránke. Fakt, že obec a ani nikto spomínaný na tejto stránke v súvislosti s neexistujúcou obcou, nemohol byť, nemohli sa ho týkať okolnosti a dej, nedochádza k žiadnej majetkovej či nemajetkovej ujme. Nikto ani nezomrel a nikomu sa nepodarilo nikoho uväzniť vo svojom dome. Ak sa teda nič podobné, ako v knihe, nestalo v reálnom svete, je všetko v najlepšom poriadku. Ale sme si istí, že v tejto chvíli naozaj nikto nedrží vo väzení a nezľahne sa po ňom zem tak, ako v tomto príbehu?

Podobnosť s menami žijúcich osôb, prípadne podobnosť popisovaného domu hrôzy s jej obyvateľmi je len náhodná.

Knihu #Budinka s podtutitulom Mrcha, kretén a vynálezca, nájdete v každom dobrom kníhkupectve, alebo v internetových kníhkupectvách rovnako tak.